top of page
  • isab1122

המחזור הראשון שלך


המעבר לנשיות עובר דרך המחזור הראשון שלך.לכל אישה יש מחזור, מחזוריות של האישה חוזרת על עצמה מידי חודש משם השם מחזור.

למה ?ככה נבראנו:) מה שמבדיל אותנו מהמין הזכר זה רחם שלנו והגוף שלנו נועד להביא צאצאים להמשיך את השושלת של בני המין האנושי אז יש לנו תפקיד חשוב. ברור שכרגע זה לא הזמן להביא צאצאים יש לך עוד חיים שלמים לפנייך!את יודעת שפעם, נשים היו בזמן הווסת פורשות מעבודות הבית ומתקבצות יחד ללא כניסה לבנים. בזמן הזה,נשים היו שרות,מלמדות ,תומכות ומעבירות מידע לדור הצעיר וחוות יחד את זמן הירח. בעיקר נהנות יחד.נשים היו מסונכרנות לפי מחזוריות הטבע בעיקר לשינויים בירח ולרוב קיבלו את הווסת שלהן יחד. אולי זה עוד יקרה לך עם חברותייך …פעם היו ממש מעריצים נשים. יש לנו כוח מיוחד, הכוח להביא חיים.אבל גם באותה מידת ההערצה, פחדו מחכמת הנשים וכוחן הרוחני ולכן דיכאו אותנו ואת הווסת שלנו.

את באמת בורכת באיבר מיוחד במינו שנקרא רחם.לרחם יש הרבה משמעויות ותפקידים, הרחם הוא איבר מרכזי בחיינו כנשים.הרחם משתתף בפעילות ההורמונלית אשר משפיעה על המחזוריות שלנו.הרחם נקרא ארמון הילד בסינית כי זה לזה נועד. הרחם הוא איבר בגודל אגס אשר יכול להימתח ולהתרחב כדי לאפשר לתינוק לגדול.הרחם שלנו כולל את חלל הרחם שאליו מחוברות חצוצורות ושחלות. כמו כן,פתח הרחם נקרא צוואר הרחם אשר משתנה במהלך החודש. הצוואר מחובר דרך דפנות הנרתיק לפתח הנרתיק.

במהלך השבועיים הראשונים חלל הרחם של המחזור החודשי מתמלא בדם וחומרי הזנה. קוראים לה רירית הרחם. הרירית היא כמו ספוג שמתמלא בנוזלים.הרירית  מחכה לביצית המופרית שמתפתחת לעובר.אם אין הריון ,הרירית לא נחוצה יותר ויוצאת דרך הנרתיק ומגיע לתחתונים שלנו.ווסת היא הדם שאנחנו רואות. הדם האדום הוא דם שמבשר על מחזוריות חדשה.הדם הזה אינו פסולת ולכלוך אלא זו רקמה מזינה ולא נחוצה אם אין הריון.

המחזוריות שלנו מתחילה בווסת ונגמרת שוב בווסת.

במהלך המחזור ישנה תקופה פורייה.

זה זמן הפורה ביותר והסיכוי הגבוה להיכנס להריון.בזמן הזה קורים כל מיני שינויים- הפרשות,מצב רוח משתנה. לתקופה הזו מקדימה את הביוץ. הביוץ הוא זמן בחודש אשר בו יוצאת ביצית מהשחלה (יש לנו שחלה בכל צד ). במשך שבועיים הגוף מייצר זקיק (כדור מלא בנוזל) בתוך השחלה כדי לגרום לביציות שלנו להבשיל ממש כמו פרי המחכה להבשיל.

כל חודש יוצאת ביצית ,פעם השחלה הימנית ופעם מהשחלה השמאלית.הביצית כאשר הבשילה יוצאת מהשחלה ומתקדמת לעבר צינור בשם חצוצרה אשר מוביל אותה לכיוון חלל הרחם. היא מחכה לתא זרע .אם יש הפריה (חיבור בין תא זרע לביצית אשר מובילים לעובר ולהריון) ,הביצית תתחלק ותתקדם לעבר חלל הרחם להמשך התפתחות וגדילה.אם אין הפריה,הביצית תישאר בחצוצרה ותמוסס שם.

כאשר הגוף מזהה שלא נוצרה הפריה (הריון ) אז הווסת תופיע. כך המעגליות חודש בחודשו.יש נערות אשר המחזור שלהן (מווסת לווסת הבאה דרך כלל נעה בין 25-35 יום ) מסודר בזמן ויש נערות שבשנים הראשונות לאחר המחזור הראשון תהיה להן מחזוריות מאוד ארוכה כלומר הווסת תופיע כל חודשיים.

המחזור הראשון יופיע בין גילאי 11-14. זה הזמן שתראי גם שינויים בגוף הפיזי -שדיים מתחילים לצמוח, הפרשות מהנרתיק,שיעור בגוף.

המחזור הראשון שלך (אומרים בעצם ווסת ראשונה) לא אמור לגרום לכאבים. אם יש כדאי לנסות את עיסוי רחם בשיטת ארויגו להקלה או דיקור סיני. תזכרי שווסת לא אמורה לכאוב!קראי עוד על כאבי מחזור אצל נערות

המחזור הראשון שלך יכול להפתיע אותך! יכול להיות שתרגישי כל מיני שינויים ממש לפני הגעתו.זה הזמן לשוחח עם אמך/אחותך או כל אישה/חברה שקרובה אלייך או שלא ,מה שמרגיש לך נכון.לשאול את כל השאלות ולהעלות את החששות שלך והן טבעיות !

בכל מקרה אם יש לך שאלה ,את מוזמנת לפנות במייל.

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כאבי מחזור אצל נערות

הבת שלך סובלת מכאבי מחזור ?הגעת למקום הנכון . יכול להיות שאת חווה/חווית כאבי מחזור בגיל ההתבגרות אבל הבת שלך לא חייבת לחוות כאב ! כאבי מחזור אצל נערות כאבי מחזור עלולים לשבש את השגרה ואת מצב הרוח שגם

איך תכיני את בתך לקראת הווסת הראשונה

קבלת הווסת הראשונה ווסת ראשונה היא נקודת ציון חשובה עבור אישה, זו חוויה פיזית יחד איתה מגיע השינוי הרגשי והדימוי העצמי המשפיעים על גיל ההתבגרות והמשך תקופת הפוריות שלנו. את בוודאי זוכרת מתי את קיבלת ב

Comments


bottom of page